Girl Team Lists

Summer 2014-15

U12 Girls Division 1

Anderson, Taylah

Brotherton, Sophie

Cox, Scarlett

Hill, Mackenzie

Janssen Holton, Ellie-Rose

Mendoza, Aaliyah

Nagel, Alanis

 

Coach: Andrew Nowak0405 154 511

Assistant Coach: Chantelle Noye 

Normal Summer Training Times:

Sunday 8:30-10:00 am Seaton Park Primary

Wednesday 5:30-7:00pm Seaton Park Primary

Next Training: Sunday 12th October

Coordinator: Tania Madigan0418 235 740

 

U12 Girls Division 2

Gunn, Emily

Jonas, Chloe

Mato, Aliana

Mercurio, Sasha

Pittman, Paisley

Robran, Kayla

Rehn, Jade

Russo, Amelia

 

Coach: Kayla Hinrichsen0449 057 452

Normal Summer Training Times:

Sunday 8:30-10:00 am Seaton Park Primary

Wednesday 5:30-7:00pm Seaton Park Primary

Next Training: Sunday 12th October

Coordinator: Tania Madigan0418 235 740

 

U14 Girls Division 1 

Brenton, Abby

Boulton, Tess 

Brook, Taylor 

Brown, Emily

Fabbro, Bridget

Goldsmith-Lloyd, Alkira 

Hodges, Chloe

Lee, Jasmine 

Martin, Georgia

 

Coach: Tim Brenton 042 315 9440

Normal Summer Training Times:

Sunday 9:30-11:00 am Port Adelaide 

Tuesday 6:00-7:30 pm Seaton Park Primary

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Wayne Fabbro

 

U14 Girls Division 2 

Butler-Valente, Alex

Cox, Lilah 

D'Angelo, Jordan

Gould, Holly

Gunn, Chloe

Loper, Milan

Noble, Ellie

Rennie, Caitlyn

 

Coach: TBA

Normal Summer Training Times:

Sunday 9:30-11:00 am Port Adelaide

Tuesday 6:00-7:30 pm Seaton Park Primary

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Wayne Fabbro

 

U14 Girls Division 3 

Casey, Millie

Dawe, Tayla

DeFranceschi, Fern

Farnham, Leah

Fokeas, Anastasia

Monti, Monique

Seager, Leah

Sutherland, Tahlea

 

Coach: Roselyn Brown 0401 747 631

Normal Summer Training Times:

Sunday 9:30-11:00 am Port Adelaide

Tuesday 4:30-6:00 pm Seaton Park Primary

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Wayne Fabbro

 

U16 Girls Squad Division 1/2

Blackmore-Wells, Karina 

Brown, Alyssa

Fejo, Jasmine

Kennedy, Staci

Magnusson, Liana 

McCarthy, Karlee

Mugford, Abbey

Pettit, Megan

Rennie, Tayah

Sheffield, Mikayla

Turner, Zali

Warnest, Chelsey 

Whitmore, Molly

Williamson, Rosie 

Williamson, Elizabeth 

Wormald, Olivia 

York, Paige

Zibell, Holly 

 

Final team selection to be announced by Sunday 12th October

 

Coach Div 1: Shayne Kaesler0401 133 364

Asst Coach Div 1: Kay Treloar0418 289 077

Coach Div 2: Ian Treloar0417 868 511

Normal Summer Training Times:

Sunday 9.30-11am LeFevre C.C.

Tuesday 6.30-8:00 pm Findon High School

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Julie Warnest0430 175 014

 

U16 Girls Division 3

Baker, Andrea

Byass, Madison

Del Borello, Kerina

Fabbro, Lucinda

Haines, Emily

Ireland, Chelsea

Johns, Aleesha

Lawton, Danielle

Rocher, Maddi

 

Coach: TBA

Normal Summer Training Times:

Sunday 9.30-11:00 am LeFevre C.C.

Tuesday 5:00-6.30pm Findon High School

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Julie Warnest0430 175 014

 

U18 Girls Division 1

Arnold, Joanna

Coppick, Olivia

Fejo, Tahlia

Gould, Ashlee

Kennedy, Cameron

Lovell, Evie

Nelli, Rose

Pearce, Alex

Zecevic, Jovanka

Zecevic, Milika

 

Coach: Glenn Shaw 0417 888 412 (email)

Normal Summer Training Times:

Sunday 11:00am -12:30 pm Port Adelaide 

Midweek TBA

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Pat Coppick 0407 619 084

 

U18 Girls Division 2

Baker, Sarah

Birmingham, Jade

Doecke, Georgia

Hinrichsen, Kayla

Lawton, Kelly

Raynes, Tilly

Rich, Jade

Rogers, Charlotte

 

Coach: Morgan Treloar 0438 132 881

Normal Summer Training Times:

TBA

TBA

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Pat Coppick 0407 619 084

 

U18 Girls Division 3

Atkinson, Miah

Fabbro, Charlotte

Fogarty, Ruby-Rose

Kelsh, Simone

Pumpa, Nikita

Robinson, Madeline

Stirling, Chelsea 

Tuit, Alexandra

Turner, Chelsea

 

Coach: TBA (Andrew Nowak)

Normal Summer Training Times:

Sunday 10:30am-12:00pm Findon High

TBA

Next Training: Sunday 28th September

Coordinator: Pat Coppick 0407 619 084