2015 Junior Awards

 

Awards for the 2015 Winter Season were presented on Sunday 27 September. The Award winners are listed below. Congratulations to all the winners and to all players who represented the Bearcats in 2015.

 

2015 Junior Awards

 

COACHING TROPHIES:

  • Boys Junior Coaching Award (Vic Robinson Junior Coaching Award) – Mark Howard

  • Girls Junior Coaching Award – Morgan Treloar

 

UNDER 12 PLAYERS

 

U12 Div 1 Girls - Most Dedicated Player, Aaliyah Mendoza

U12 Div 1 Girls - Most Improved Player, Kayla Robran

U12 Div 3 Girls - Most Improved Player, Stella Lawler

U12 Div 3 Girls - Most Dedicated Player, Alicia Brandon

                         

U12 Div 1 Boys – MVP, Josiah Dacumos

U12 Div 1 Boys - Most Improved Player, Lyndon Williamson

U12 Div 2 Boys – MVP, Jayden McCarthy

U12 Div 2 Boys - Best Team Player, Patryk Oleszczuk

U12 Div 3 Boys - Most Improved Player, Temaana Sanderson-Bromley

U12 Div 3 Boys - Most Dedicated Player, Alexander Bet

U12 Div 5 Boys - Best Team Player, Lucas Gregory

U12 Div 5 Boys - Most Consistent Player, Jackson McDonald

 

UNDER 14 PLAYERS

 

U14 Div 1 Girls – MVP, Grace Bennett

U14 Div 1 Girls - Most Dedicated Player, Tess Boulton

U14 Div 2 Girls – MVP, Chloe Gunn

U14 Div 2 Girls - Most Dedicated Player, Lilah Cox

U14 Div 4 Girls – MVP, Fern DeFranceschi

U14 Div 4 Girls - Most Improved Player, Anastasia Fokeas

 

U14 Div 1 Boys – MVP, Joshua Shaw

U14 Div 1 Boys – MVP, John Maleza

U14 Div 3 Boys - Most Dedicated Player, Aiden Uva

U14 Div 3 Boys - Most Improved Player, Myles Tolja

U14 Div 6 W1 Boys - Most Improved Player, Zac Carter

U14 Div 6 W1 Boys - Most Consistent Player, Lachlan Davis

U14 Div 6 W2 Boys - Most Dedicated Player, Julian Boothey

U14 Div 6 W2 Boys - Most Improved Player, Luke Lediaev

 

UNDER 16 PLAYERS

 

U16 Div 1 Girls - Best Team Player, Chelsey Warnest

U16 Div 1 Girls - Most Consistent Player, Staci Kennedy

U16 Div 2 Girls - Most Dedicated Player, Megan Pettit

U16 Div 2 Girls - Most Improved Player, Karlee McCarthy

U16 Div 3 Girls - Most Consistent Player, Andrea Baker

U16 Div 3 Girls - Most Improved Player, Aleesha Johns

                                                 

U16 Div 1 Boys – MVP, Matthew Feuerherdt

U16 Div 1 Boys – MVP, Keon Doecke

U16 Div 2 Boys - Best Team Player, Cody Dodd

U16 Div 2 Boys - Most Improved Player, Luke Thomas

U16 Div 5 Boys - Most Consistent Player, Gus Weinert

U16 Div 5 Boys - Most Improved Player, Michael Seager

U16 Div 6 W1 Boys – MVP, Brayden Powell

U16 Div 6 W1 Boys - Most Consistent Player, Levi Henderson

U16 Div 6 W2 Boys - Most Dedicated Player, Michael Foley

U16 Div 6 W2 Boys - Most Consistent Player, Peri Skodos

 

UNDER 18 PLAYERS

 

U18 Div 1 Girls – MVP, Milika Zecevic

U18 Div 1 Girls – MVP, Tahlia Fejo

U18 Div 2 W1 Girls – MVP, Kelly Lawton

U18 Div 2 W1 Girls - Most Dedicated Player, Sarah Baker

U18 Div 2 W2 Girls – MVP, Alexandra Tuit

U18 Div 2 W2 Girls - Best Team Player, Simone Kelsh

 

U18 Div 1 Boys – MVP, Chol Luk

U18 Div 1 Boys - Most Improved Player, Matt Fauser

U18 Div 2 Boys - Most Dedicated Player, Grantley Mildenhall

U18 Div 2 Boys - Most Consistent Player, Eli Stankovic

U18 Div 3 Boys – MVP, Ghyslain Irenge

U18 Div 3 Boys - Most Dedicated Player, Aaron Sykes

U18 Div 4 Boys - Most Consistent Player, Kienan Benzija

U18 Div 4 Boys - Most Improved Player, Mitchell Ash

U18 Div 5 Boys – MVP, Matt Mills

U18 Div 5 Boys - Most Improved Player, Jake Atkinson